Новини 2019-11-07 17:13

Очільницю Інституту раку відсторонили від роботи

Відомство очолить Андрій Лукашенко.

Міністерство охорони здоровʼя відсторонило очільницю Інституту раку Олену Колесник. Про це у четвер, 7 листопада, передає theБабель, цитуючи заступника голови МОЗ Андрія Семиволоса на засіданні комітету Верховної Ради з питань охорони здоровʼя.

 

Обовʼязки Колесник виконуватиме її заступник Андрій Лукашенко. Відомство також створить комісію, яка перевірить контракт із Колесник.

 

Як зазначається, Колесник відсторонили на час службової перевірки. За її результатами будуть ухвалені відповідні рішення.

 

Перевірка в Інституті стартує з понеділка, 11 листопада, і триватиме до 13 грудня.

 

«Перевірятиметься абсолютно вся діяльність інституту... до комплексної перевірки залучаються фахівці з усіх напрямків, аби зрозуміти, що робиться в кожному з напрямків, зрозуміти, наскільки не виконувалися пункти контракту директора, щоб ми мали уявлення, чи будуть підстави для звільнення», - сказав Семиволос Укрінформу.

 

Нагадаємо, у вересні 2019 року Інститут раку втрапив до корупційного скандалу: двоє лікарів організували незаконну схему надання платних послуг у безплатному закладі. Вони переконували пацієнтів, що кількість медичних препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена, тож за «сприяння» в отриманні безкоштовних ліків медики вимагали від пацієнтів грошову винагороду, зокрема під виглядом благодійності. Сума коливалась від 1,5 до 18 тисяч гривень за один курс хіміотерапії. Встановлено сімох потерпілих, яким завдано збитків на суму близько 40 тисяч гривень. У результаті суд арештував лікарів із правом внесення застави у розмірі понад 160 560 грн кожному.

 

Міністр охорони здоров`я Зоряна Скалецька підписала наказ про проведення аудиту в Національному інституті раку за період діяльності установи з 1 січня 2015 року до 20 вересня 2019 року.

 

У жовтні в МОЗ повідомили, що за результатами аудиту в Інституті раку було виявлено численні порушення. Мова йде про безсистемність формування потреб для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, необґрунтовано великі залишки препарату «Метотрексат». Дороге обладнання не використовується для лікування пацієнтів, а стоїть на складі: не введено в експлуатацію лінійний медичний прискорювач Varian Clinac iX, який закупили у 2011 році. Загалом не використовують сім одиниць медичного обладнання.