Новини 2019-11-07 18:18

Україна надіслала Росії ноту протесту через черговий "гуманітарний конвой"

У МЗС наголосили, що не було здійснене обов’язкове оформлення вантажу представниками прикордонних та митних органів України.

Міністерство закордонних справ України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту через незаконне переміщення на українську територію так званого "гуманітарного конвою". Про це у четвер, 7 листопада, повідомила прес-служба МЗС.

 

У відомстві зазначили, що 7 листопада Росія вчергове незаконно перемістила на територію України через закриті українською стороною прикордонні пункти пропуску "Ізварине" та "Успенка" т.зв. «гуманітарного конвою» для жителів тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України у Донецькій та Луганській областях.

 
Російський вантаж було вкотре переміщено на територію нашої держави з порушенням норм і принципів міжнародного права, чинних двосторонніх угод, законодавства України та раніше погоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів, які серед іншого передбачають супровід легальних гуманітарних вантажів представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.
 
Відтак, у МЗС наголосили, що не було здійснене передбачене законодавством України обов’язкове оформлення вантажу представниками прикордонних та митних органів України.
 
"У цьому зв’язку, МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту із вимогою до Російської Федерації припинити вчинення міжнародно-протиправних діянь проти суверенітету нашої держави", - йдеться у повідомленні.
 
Крім того, у відомстві висунули вимогу до російської сторони в подальшому, під час організації т.зв. "гуманітарних конвоїв", запланованих на 14 листопада, 21 листопада, 28 листопада, 05 грудня та 12 грудня 2019 року, неухильно дотримуватися міжнародного права, законодавства України і своїх міжнародних зобов’язань.
 
Як повідомлялося, Україна направила Росії ноту з вимогою віддати захоплені поблизу Керченської протоки кораблі.
 
 
 

схожі новини