Новини 2019-11-07 19:24

ВККС повідомила про припинення своїх повноважень

Повноваження нинішнього складу Комісії припиняються у зв'язку з прийняим Радою законом про судову реформу.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомила про припинення повноважень у нинішньому складі. Про це йдеться у зверненні до суддів України, опублікованому на сайті Вищої кваліфікаційної комісії України.

 

"У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 16 жовтня 2019 року № 193-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" повноваження нинішнього складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються", - підкреслюється в повідомленні.

 

Як зазначається, протягом своєї діяльності ВККСУ провела два конкурси на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного суду, конкурси до Вищого антикорупційного суду, на зайняття посад суддів місцевих загальних судів та місцевих адміністративних судів.

 

Окрім того - оголосила конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності та його Апеляційної палати й конкурс на посади суддів апеляційних судів. Також зазначається, що Комісією проведено кваліфікаційне оцінювання близько 3 200 суддів.

 

"На жаль, не усе із запланованого втілено в життя. Сподіваємось, що новий склад Комісії використає весь досвід і напрацювання своїх попередників для зміцнення судової системи та утвердження верховенства права в Україні", - ідеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, законопроект №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" був ухвалений у другому читанні Верховною Радою 16 жовтня.

 

4 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон про судову реформу.

схожі новини