Новини 2019-11-08 09:23

Суд заарештував нардепа Дубневича

Народний депутат був узятий під варту в будівлі суду і відправлений у СІЗО.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 7 листопада заарештувала народного депутата Ярослава Дубневича  до 31 грудня і змінила суму застави з 100 до 90 млн гривень.

 

"Колегія суддів ухвалила, апеляційну скаргу про скасування рішення ВАКС і про відмову в задоволенні зміни запобіжного заходу залишити без задоволення. Апеляційну скаргу прокурора задовольнити частково. Застосувати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 31 грудня 2019 року. Визначити альтернативну запобіжний захід у вигляді застави у 90 млн гривень. Сума застави може бути внесена як самою особою, так і іншою фізичною та юридичною особою", - заявив головуючий суддя.

 

Народний депутат був узятий під варту в будівлі суду і відправлений у СІЗО.

 

Як відомо, нардепа 7, 8 та 9 скликання Дубневич підозрюють у причетності до схеми розкрадань понад 93 млн грн у ПАТ «Укрзалізниця». Справа пов’язана із закупівлею стрілочної продукції за завищеними цінами через «Корпорацію КРТ», власником якої є сам Дубневич та його брат Богдан.

 

Дубневич заволодів коштами Філії  «Центр забезпечення виробництва» УЗ за допомогою контрольованих юросіб через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу Філії. Таким чином Укрзалізниці було завдано  93 млн грн збитків.

 

21 лютого 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту «Бориспіль» затримали помічника Дубневича і екс-першого заступника голови Філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка за підозрою у розкраданні коштів.

 

23 вересня УЗ передала до Служби безпеки докази того, що компанії, пов’язані з Дубневичами, завдали УЗ збитків на більш ніж 60 млн грн. Компанії Дубневичів у 2018-2019 роках постачали Укрзалізниці анкери, які нібито виготовляли самі. Водночас насправді їх імпортували з Білорусі. При цьому, після ввезення в Україну вартість анкерів завищували майже вдвічі.

 

17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка направив у парламент подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича.

 

31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича. Також депутати проголосували за затримання (241 парламентарій) і арешт Дубневича (229 нардепів «за»). Дубневич у своєму виступі заявив, що у поданні відсутні докази дій, у яких його звинувачує прокуратура. Він вважає, що подання внесено з метою політичного популізму.

 

2 листопада Вищий антикорупційний суд призначив народному депутату Ярославу Дубневичу запобіжний захід – 100 млн грн застави. 

схожі новини