Новини 2019-11-08 11:41

Німецьке МЗС окреслило терміни проведення «нормандської» зустрічі

Імовірно, саміт відбудеться протягом кількох наступних тижнів.

У четвер, 7 листопада, міністр закордонних справ Німеччини Гейко Маас окреслив терміни проведення «нормандської» зустрічі. Вона відбудеться протягом кількох наступних тижнів – повідомив Маас під час спільної прес-конференції з Держсекретарем США Майком Помпео в Лейпцигу.

 

«Ми активно працюємо, щоб підготуватись до саміту «нормандського формату», що відбудеться протягом наступних тижнів», - сказав Маас, додавши, що у нормандському форматі «ми дали старт Мінському процесу і ми хочемо розвивати його далі».

 

Він відзначив, що в питанні досягнення миру на Донбасі, існують певні «передумови, які все ще не були виконані».

 

Нагадаємо, нормандський формат – це зустріч у форматі Україна – Німеччина – Франція – Росія щодо вирішення збройного конфлікту на сході України.

 

Раніше президент Володимир Зеленський окреслив три ключові питання на зустрічі «нормандського формату»: обмін «всіх на всіх», терміни розведення військ і виведення усіх військ з окупованих територій. 

 

2 жовтня канцлерка Німеччини Ангела Меркель оголосила, що зустріч «нормандської четвірки» відбудеться в Парижі.

 

За словами Зеленського, після зустрічі у «нормандському форматі» буде відома дата наступного обміну полоненими між Україною та Росією.

 

14 жовтня голова українського МЗС Вадим Пристайко повідомив, що «нормандський» саміт може відбутися в середині листопада.

 

1 листопада Пристайко заявив, що Росія хоче зірвати саміт у «нормандському форматі» за допомогою обстрілів на ділянці розведення №3 (Петрівське-Богданівка). За його словами, це є останнім кроком для проведення «нормандської зустрічі».

 

Натомість 5 листопада Дмітрій Пєсков – прес-секретар президента РФ Владіміра Путіна – заявив, що говорити про проведення зустрічі в «нормандському форматі» до кінця року поки є передчасним.