Новини 2019-11-13 10:01

Amnesty International закликала РФ звільнити фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір"

Директорка організації у Східній Європі та Центральній Азії Марі Стразерс наголосила, що вироки кримчанам є "завершенням процесу, який можна охарактеризувати лише як фальшивий суд".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що влада Російської Федерації продемонструвала неабияку жорстокість при засудженні шістьох кримських татар у ялтинській справі "Хізб ут-Тахрір" за сфабрикованими звинуваченнями та після тривалого несправедливого судового розгляду. Про це 12 листопада повідомила прес-служба організації.

 

"Це рішення – завершення процесу, який можна охарактеризувати лише як фальшивий суд. Емір-Усеїн Куку та його п’ять співобвинувачених зіткнулися з жорстокою несправедливістю. Їх перевезли з дому в Криму на російський материк, звинуватили у "терористичних" злочинах і судили у військовому суді", – зазначила Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії.

 

Стразерс наголосила, що Емір-Усеїн Куку опинився за ґратами лише за те, що виступав за права кримськотатарської громади, ставши таким чином жертвою репресій окупаційної влади.

 

"Російська влада повинна негайно скасувати несправедливе рішення та звільнити Еміра-Усеїна, Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, засуджених сьогодні", – заявила правозахисниця.

 

Як повідомлялося, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону у вівторок, 12 листопада, засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

 

Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.

 

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з відповідним рішенням суду.

 

Нагадаємо, обвинувачені у цій справі були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір". 

схожі новини