Новини 2019-11-13 11:01

Разумков зібрав нараду з керівниками фракцій щодо ринку землі

Наразі у парламенті оголошена перерва.

Спікер Верховної ради Дмитро Разумков у середу, 13 листопада, зібрав нараду з керівниками фракцій щодо ринку землі. 

 

Зазначається, що наразі у Раді оголошена перерва.

 

"Прошу керівництво фракцій: голову та першого заступника зібратись у моєму кабінеті", - заявив Разумков.

 

Зазначимо, у порядку денному Верховної Ради у середу, 13 листопада, передбачений розгляд законопроектів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

Однак більшість політичних сил у Раді, крім "Слуги народу", заявили, що не будуть голосувати за відкриття ринку землі.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 11 листопада заявив, що громадяни інших держав та іноземні компанії отримають право купувати українську землю, тільки якщо на це дасть згоду український народ на всеукраїнському референдумі.

 

Нагадаємо, 22 жовтня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що в Міжнародного валютного фонду немає конкретних вимог щодо запровадження ринку землі, зокрема щодо продажу землі іноземцям.

 

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про проведення земельної реформи в Україні та відкриття ринку землі 25 вересня. 

 

Як повідомили 30 вересня, запуск ринку землі з 1 жовтня 2020 року призведе до збільшення вартості оренди за 1 гектар у середньому по країні з 1700 гривень у 2018 році до 4000 гривень у 2024. 

 

Утім, більшість українців не підтримують старт ринку землі. 15 жовтня оприлюднили результати опитування, яке показало, що на умовному референдумі щодо запровадження ринку лише 25,1% проголосовали би за його старт.

схожі новини