Новини 12:36

Начальник земельних ресурсів Київщини погорів на хабарі у $90 тисяч

Начальника Управління державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель Головного управління Державного комітету земельних ресурсів у Київській області затримали за підозрою в отриманні ним хабара у розмірі 90 тис доларів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"У Києві співробітники Служби безпеки України в ході спецоперації затримали "на гарячому" начальника Управління державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель Головного управління Держкомзему в Київській області під час отримання ним хабара в розмірі 90 тисяч доларів США", - сказано в ньому.

Чиновник підозрюється в тому, що він вимагав і одержав гроші від представника власників земельних ділянок загальною площею 57 га на території Бориспільського району Київської області за надання позитивного висновку за результатами перевірки дотримання вимог земельного законодавства, повернення оригіналів відповідних проектів землевпорядження й видачу державних актів на право власності на земельні ділянки.

Перевірка проводилася за зверненням народного депутата. Прес-служба СБУ не називає його прізвища та ім'я.  

Проти затриманого порушена кримінальна справа за фактом одержання хабара в особливо великих розмірах службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднаного з вимаганням.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що начальник Управління земельних ресурсів у Київській області Юрій Вязьмітінов був затриманий у столичному готелі "Київ". За даними ЗМІ, у Вязьмітінова були виявлені порожні бланки, які належать "народному депутату Олійнику".

У парламенті є три народні депутати з таким прізвищем - Володимир Олійник (Партія регіонів), Віктор Олійник ("БЮТ-Батьківщина") і Святослав Олійник (позафракційний).

Як повідомив перший заступник глави комітету Верховної ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник, у Вязьмітінова дійсно могли виявитися бланки з його прізвищем.

"Я не раз підписував депутатські звернення з проханням перевірити факти незаконного виділення земельних ділянок під Києвом, наприклад, в районі населених пунктів Лісники і Віта Поштова", - пояснив Олійник.

Нагадаємо також, що правоохоронці Київщини з початку року виявили фактів хабарництва на загальну суму близько 270 тисяч гривень.