Новини 2019-11-18 14:22

Протести у Гонконгу. Поліція оточила університет і закликає мітингувальників "кинути зброю"

Напередодні сутички протестувальників із правоохоронцями тривали всю ніч.

У Гонконгу поліція оточила кампус Політехнічного університету, де знаходяться сотні протестувальників. Правоохоронці вимагають зняти маски, "кинути зброю" та "упорядковано вийти". Про це повідомляє ВВС.

 

Сутички перед цим тривали всю ніч - правоохоронці застосовували сльозогінний газ та водомети, а мітингувальники відповідали камінням та коктейлями Молотова. Також повідомляють про поранення поліцейських стрілами з луків, які застосовують протестувальники.

 

О 5:30 понеділка за місцевим часом поліція пробувала штурмувати кампус, але її зупинили численні коктейлі Молотова.

 

Потім група з близько сотні мітингарів намагалася втекти з університету через тунель, але поліція застосувала сльозогінний газ, багатьох затримала, решта повернулися до кампуса.

 

Зі світанком ще десятки людей намагалися залишити територію, але поліція зупинила вихід газом та гумовими кулями. "Велика група бунтівників у масках… раптово кинулися на кордони поліції", - пояснили це правоохоронці.

 

 

Як повідомлялося, у Гонконзі поліція в неділю ввечері, 17 листопада, затримала десятки протестувальників з числа студентів Політехнічного університету. 

 

Нагадаємо, мітинги у Гонконгу тривають з квітня і відтоді переросли у рух за демократичні реформи. Понад 1000 людей заарештувала поліція. Таким чином Гонконг був втягнутий у найгіршу політичну кризу з 1997 року.

 

1 жовтня, у день 70-річчя Китайської Народної Республіки, протести загострилися

 

Згодом поліція Гонконгу звинуватила учасників антиурядових протестів у тому, що вони  27 жовтня підпалили магазини та кинули в поліцейський відділок бензинові бомби. 

схожі новини