Новини 2019-11-19 12:32

Політв'язня Шумкова помістили в ШІЗО

Нещодавно "охоронця Яроша" зміг відвідати представник консульського відділу Посольства України в РФ.

Український політв'язень Олександр Шумков, засуджений у Росії до чотирьох років колонії загального режиму, перебуває у штрафному ізоляторі. Про це 19 листопада повідомила тітка політв’язня Людмила Шумкова, передає Укрінформ

 

"Олександр перебуває в ШІЗО, йому призначили чергове "покарання" на 12 діб. Вважаємо, що це помста за оскарження попереднього незаконного тримання 39 діб в ШІЗО", - повідомила Шумкова.

 

Вона зазначила, що 15 листопада Олександра Шумкова зміг відвідати представник консульського відділу Посольства України в РФ.

 

За її словами, після звернення Шумкова у суд з вимогою визнання незаконним покарання в ШІЗО 39 діб поспіль, за вересень-жовтень адміністрація закладу йому винесла 16 усних доган.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня 2017 року ФСБ викрало з території України Олександра Шумкова - чинного військовослужбовця ЗСУ та громадського активіста ВГО “Спілка Української Молоді в Україні”. 4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Шумкова до чотирьох років ув'язнення. У вироку йшлося, що Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності "Правого сектору", яка була "спрямована проти інтересів Росії".

 

Голодування політв'язень розпочав 14 жовтня цього року, наполягаючи на припиненні "шантажу РФ з використанням політв'язнів на переговорах в Мінському і Нормандському форматах. Крім того, український політв'язень вимагав від уповноваженої з прав людини в Росії Татьяни Москалькової відповіді на свої звернення. Шумков припинив голодування через погрози примусового харчування, після чого у нього значно погіршився стан здоров'я.

 

7 листопада український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу українцю.

схожі новини