Новини 2019-11-19 14:40

Зеленський оголосив про перезапуск українсько-чеських відносин

Прем’єр Чехії Андрей Бабіш сказав, що «ми з вами будемо частіше бачитись».

Президент Володимир Зеленський  та прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявили про рестарт українсько-чеських відносин. Про це йшла мова на спільному брифінгу голів держав у вівторок, 19 листопада.

 

«Коли ми говоримо про рестарт – це бажання зустрічатися і бажання домовлятися. Цей приїзд говорить про те, що ми виходимо на новий рівень відносин між нашими країнами», - сказав Зеленський, зауваживши, що це перший візит чеського прем’єра до України з 2008 року.

 

Бабіш підкреслив, що останнім часом «з Європи не дуже багато прем’єрів приїжджало», і це потрібно змінювати: «З нами є велика делегація з підприємцями щодо інвестицій… Тому я говорю про невеликий рестарт. Тому я кажу, що ми будемо частіше бачитись».

 

Бабіш зазначив, що підтримує територіальну цілісність України.

 

«Позиція пана прем'єра, що Крим і Донбас – це Україна. На цьому можемо поставити крапку. Це є позиція Чехії щодо нашого суверенітету», - додав Зеленський.

 

Бабіш висловив сподівання, що Зеленський відвідає Чехію під час головування Праги у Вишеградській четвірці.

 

Нагадаємо, чеське ЗМІ Deník N оприлюднило інформацію, що президент Чехії Мілош Земан нібито визнав Крим російським на зустрічі з прокремлівськими активістами. Його речник Іржи Овчачек це заперечив.

схожі новини