Новини 2019-11-20 11:12

Частина військової допомоги Україні досі знаходиться в Казначействі США

Інформацію підтвердила прес-секретар Пентагону, підполковник Карла Глісон.

Понад 35 млн з майже 400 млн доларів, виділених США на військову допомогу Україні, не надійшли до Києва. Про це у вівторок, 19 листопада, повідомляє Los Angeles Times, посилаючись на документи про витрати Пентагону.

 

«35,2 млн доларів, призначених для гранатометів, безпечного зв'язку і бойових кораблів військово-морських сил (України, – Ред.), не покинули Казначейство США, згідно з законодавством та документами, що відстежують витрати Пентагону», - ідеться в повідомленні.

 

Цю інформацію підтвердила прес-секретар Пентагону, підполковник Карла Глісон. Вона повідомила, що близько 36 млн доларів будуть переведені Україні протягом кількох наступних тижнів. Однак, вона відмовилася пояснити, чому допомогу досі не надали.

 

Нагадаємо, питання затримання військової допомоги Україні неодноразово порушувалось. Наприкінці серпня президент США Дональд Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України. Тим не менш, згодом Білий дім схвалив продовження фінансування. 23 вересня ЗМІ повідомляли, що Трамп наказав затримати надання допомоги за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму тієї розмови. У ній Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений  у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. Як зазначив Тейлор, у стенограмі згадувалося прохання Трампа зробити послугу «практично без згадки про поновлення» допомоги.

 

12 листопада заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав заморозити допомогу.

 

17 листопада Трамп заявив, що Зеленський і міністр закордонних справ України Вадим Пристайко навіть не знали про затримку допомоги. За словами Трампа, Україна отримала гроші «без будь-яких умов», а на українських посадовців жодного тиску не чинилося.

 

18 листопада були оприлюднені свідчення співробітника штабу посольства США в Києві Девіда Голмса. Він вважає, що українці поступово зрозуміли, що їх просять зробити щось в обмін на зустріч з Трампом і на те, щоб військова допомога не була скасована.

 

18 листопада демократи Сенату в комітетах з оборони написали листа міністру оборони Марку Есперу. У ньому вони підкреслили, що важливо прискорити виділення Україні «цієї критично важливої допомоги, яку Конгрес спеціально виділив для підвищення безпеки України», щоб підтвердити прихильність США до України.

схожі новини