Новини 2019-11-21 11:33

Зеленський пообіцяв сім'ям Небесної сотні результати розслідування справ Майдану

Глава держави зустрівся з родичами загиблих активістів Революції Гідності.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв родичам Героїв Небесної сотні зробити все для пришвидшення розслідування справ Майдану. Про це він сказав 21 листопада під час спілкування із сім'ями загиблих активістів Революції Гідності, передає Інтерфакс-Україна

 

"Ми говорили вже про те, що необхідно посилити групу слідчих, об'єднати їх. Я думаю, що вони спільно працюватимуть і в Державному бюро розслідувань, і в прокуратурі. Там буде десь 52 людини. 25 плюс 27. Ми ж хочемо результату", - зазначив глава держави. 

 

Зеленський пообіцяв, що буде ухвалено й необхідні законодавчі рішення для подальшого проведення розслідування, оскільки з 20 листопада 2019 року Генеральна прокуратура України року припиняє функцію досудових розслідувань, проте продовжить здійснювати процесуальне керівництво в розслідуваннях.

 

Родичі Героїв Небесної сотні попросили президента виконати свої обіцянки й періодично зустрічатися з ними. 

 

Нагадаємо, 20 листопада слідчі прокуратури втрачають свої повноваження. Зокрема й слідчі, які розслідували злочини часів Революції гідності. Відтак, їх розслідування мали частково передати до ДБР, а частково – до Національного антикорупційного бюро.
 
 
Родичі загиблих та активісти неодноразово проводили мітинги під Офісом президента, під час яких вимагали створення у ДБР окремого слідчого управління у справах Майдану. Вони зазначали, що у цей підрозділ мають перейти слідчі Генпрокуратури, які вже займаються цими розслідуваннями. Оскільки, за їх словами, незалежність нинішнього керівництва ДБР та його працівників під питанням. Зокрема, нібито від колишнього першого заступника Адміністрації президента часів Віктора Януковича.
 
 
Верховна Рада мала ухвалити для цього спеціальний закон, однак не встигла його проголосувати минулої п’ятниці – 15 листопада. Наступне ж засідання, під час якого депутати можуть спробувати прийняти зміни до законодавства, відбудеться 3 грудня.
 
 
Як повідомлялося, у Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

схожі новини