Новини 2019-11-21 13:25

Матіос оприлюднив список зниклих та пошкоджених речей на повернених Росією кораблях

20 листопада військові прокурори оглянули судна, зафіксувавши наявні пошкодження.

На українських кораблях "Нікополь", "Бердянськ" та буксирі "Яни Капу", які Росія повернула напередодні, відсутня частина обладнання й озброєння. Колишній військовий прокурор Анатолій Матіос 20 листопада оприлюднив документ, у якому вказано перелік пошкоджень і вкраденого майна на повернених суднах.


За словами Матіоса, 20 листопада військові прокурори оглядали та фіксували пошкодження.

 

 

 

Відповідно до оприлюдненого документа, на всіх кораблях є відсутніми: зброя, боєзапаси у повному обсязі та документація; обладнання для радіозв'язку, зокрема станція космічного зв'язку; надувний човен з мотором; блоки апаратури розпізнавання; вогнегасники, ліхтарі, аварійний буй; акумуляторні батареї, камбузна плита, унітаз.

 

 

Згідно з документом, на кораблях пошкоджено гідропневмоакумулятори стопору валолінії (комплекс механізмів, завдяки яким відбувається рух двигуна).

 

Зокрема, на кораблі "Бердянськ" пошкоджено ходову рубку та гальюн, машинне відділення, лівий двигун, головний розподільчий щит електроенергії, систему розпізнавання.

 

На кораблі "Яни Капу" пошкоджено всі прилади у ходовій рубці, універсальну систему водяного захисту. Відсутні кабель берегового живлення та інші кабелі, дизель-генератор, розетки та плафони, паливна арматура. Фальшборт частково зруйновано, а частина щогли – частково відсутня.

 

Про недостачу та пошкодження напередодні розповів також президент Володимир Зеленський під час брифінгу в Очакові.

 

"Дійсно не вистачає обладнання частково і частини озброєння. Я побачив стан. Буде розслідування, з'ясуємо всі деталі. Ми обов'язково звернемося до російської сторони, щоб нам повернули", – заявив Зеленський.

 

Також він повідомив, що кораблі будуть відремонтовані та "все буде на ходу" приблизно за три місяці.

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

У ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ", "Нікополь" вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

5 травня 2019 року у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити  українські військові кораблі та повернути їх під контроль України та звільнити моряків.

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки.

 

18 листопада в акваторії Чорного Моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в український порт Очаків.

схожі новини