Новини 2019-11-22 12:51

Адвокат сімей Небесної сотні оголосила голодування до відновлення слідства у справах Майдану

Євгенія Закревська вимагає, щоб Верховна Рада прийняла поправку до законопроекту про ДБР, яка дозволить продовжити розслідування.

Адвокат родин героїв Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування, вимагаючи прийняття Верховною Радою поправки, яка дозволить продовжити розслідування справ Майдану після втрати Генпрокуратурою слідчих функцій.  Про це Закревська заявила 21 листопада в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".

 

"Я відсьогодні, коли припинилося це розслідування, не буду їсти - до того часу, поки не приймуть поправку, не створять це управління (в ДБР – ред.) і не переведуть туди всіх слідчих (які займалися справами Майдану – ред.), я вам це обіцяю", - сказала Закревська.

 

Вона нагадала, що розслідування справ Майдану зупинилося, у тому числі через те, що Верховна Рада не ухвалила поправки до закону про ДБР, внаслідок чого не було створено спеціального управління, до якого б перевели слідчих Генпрокуратури, що займалися цими справами. Мова йде про поправку №318 в законопроект №2116.

 

Нагадаємо, у Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

 

Своєю чергою, адвокати постраждалих і загиблих під час Революції Гідності вимагають зібрати позачергове засідання парламенту, аби ухвалити зміни до законодавства, які не дозволять зупинити розслідування справ Майдану.

 

18 листопада стало відомо, що Генеральна прокуратура України передала до Держбюро розслідувань (ДБР) понад 20 проваджень, пов’язаних із злочинами часів Революції гідності. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

 

21 листопада президент Володимир Зеленський пообіцяв родичам Героїв Небесної сотні "зробити все для пришвидшення розслідування справ Майдану".

схожі новини