Новини 2019-11-22 15:44

Денісова заявила про погіршення стану здоров'я українського політв'язня Лимешка

У бранця Кремля почалися проблеми зі шкірою, з'явилися рани на руках, ліктях і ногах.

У засудженого в Росії українського політв'язня Геннадія Лимешка погіршився стан здоров'я. Про це у п'ятницю, 22 листопада, повідомила Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

"У незаконно засудженого громадянина України Геннадія Лимешка, який тримається у ФКУ ИК-6 УФСИН Росії по Ставропольському краю, погіршився стан здоров’я. Згідно з наданою інформацією, у Геннадія Лимешка почалися проблеми зі шкірою, з'явилися рани на руках, ліктях і ногах", - написала вона.

 

 

Денісова повідомила, що, крім того, на ногах з'явилися хворобливі висипання.

 

"Але незважаючи на наявні проблеми зі здоров'ям, адміністрація виправної установи не забезпечує надання необхідної медичної допомоги громадянину України", - зауважила омбудсмен.


Вона наголосила, що відсутність необхідної меддопомоги суперечить гарантованим міжнародним стандартам поводження із засудженими особами, що містяться в місцях позбавлення волі.

 

У цьому зв'язку Денісова у невідкладному порядку звернулась до російського омбудсмена Татьяни Москалькової із закликом вжити відповідних заходів з метою відновлення прав в'язня: "сприяти в проведенні повного медичного обстеження, за результатами якого надати кваліфіковану медичну допомогу".

 

Як повідомлялося, 10 травня 2018 року в окупованому Криму підконтрольний Кремлю Судакський міський визнав українця Геннадія Лимешка винним та призначив покарання у вигляді восьми років позбавлення волі за "незаконне придбання, зберігання і носіння вибухових речовин".

 

15 серпня 2016-го ФСБ РФ повідомила про затримання "агента СБУ", який нібито готував серію терактів в Криму – Геннадія Лимешка.

 

Нагадаємо, громадянин України Геннадій Лимешко - уродженець Харківської області, раніше проходив службу в зоні АТО "на посаді старшого розвідника глибинної розвідки в одній з військових частин Збройних сил України, 9 серпня 2017 прибув до Криму, де, відповідно "до завдання СБУ", нібито мав здійснити низку протиправних дій". Під час обшуку в нього нібито знайшли тротилові шашки, гранату та запальну суміш. Суд заарештував його на два місяці. Також російські ЗМІ опублікували відео, на якому Лимешко начебто визнає провину. Мати Лимешка Римма Рижкова вважає, що її син дав російським силовикам свідчення під тиском і тортурами

 

У Службі безпеки України заявили, що інформація про затримання агента СБУ в Криму є фейком.

 

У  Генеральному штабі ЗСУ заявили, що затриманий в окупованому Криму українець проходив військову службу за контрактом у лавах Збройних сил України, але його було звільнено через службову невідповідність у травні 2017 року.

 

Додамо, що речник Держприкордонслужби України Олег Слободян підтвердив, що громадянин України Геннадій Лимешко, якого ФСБ звинувачує у підтоготовці диверсій в окупованому Криму, справді перетинав адмінмежу з Кримом у Херсонській області.

схожі новини