Новини 2019-11-22 16:05

Справа "VAB Банку". Бахматюка оголосили у розшук

Колишнього власника установи розшукує Національне антикорупційне бюро.

Колишнього власника "VAB Банку" Олега Бахматюка оголосили у національний розшук. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Міністерства внутрішніх справ.

 

У базі розшуку часом зникнення Бахматюка значиться 21 листопада 2019 року. Зауважимо, колишнього власника "VAB Банку" розшукує Національне антикорупційне бюро.

 

Як повідомлялося, НАБУ повідомило про підозру власнику і екс-голові “VAB Банку” Олегу Бахматюку у справі заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку.

 

11 листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про затримання сімох осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком у 2014 році ПАТ "VAB Банк". 

 

Розслідування триває з 2016 року. У жовтні 2014 року ПАТ "VAB Банк", віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча "VAB Банк" не подав всіх необхідних для цього документів (програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення  впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку пристало на його пропозицію. Вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку: реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених "VAB Банком". Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ на два роки, "VAB Банк" не повернув. У листопаді 2014 року "VAB Банк" було визнано неплатоспроможним. Слідство вважає, що до справи можуть бути причетні понад 15 осіб.