Новини 2019-11-23 17:48

В Україні проходять заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів

У заходах взяло участь вище керівництво країни

У Києві та інших українських містах проходять заходи в пам'ять про жертви голодоморів в Україні. 

 

Зокрема, пройшов молебень за участю представників різних релігійних конфесій.

 

У заходах взяв участь президент Володимир Зеленський з дружиною Оленою. Також у заході брали участь посадові особи, зокрема, спікер Верховної ради Дмитро Разумков, прем'єр-міністр Олексій Гончарук; представники громадськості та духовенства.Захід проходив в Національному музеї Голодомору-геноциду.

 

"У нашій історії є сторінки, які дуже боляче згадувати, але які неможливо забути. Є злочини, які доводять, що жорстокість і цинічність не мають кордонів. Трагедії настільки великі, що людство ще не придумало слів, щоб описати той біль, який пережили українці" , - заявив глава держави.

 

"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв Голодомору, злочину геноциду, який скоїв тоталітарний сталінський режим проти народу України... Історики сперечаються про точну чисельність жертв геноциду. Згідно з різними дослідженнями, від Голодомору 32-33 років померло від 4 до 8 млн українців. Ці втрати можна порівняти з нашими втратами у Другій світовій війні", - наголосив Зеленський.

 

"Сьогодні українці запалять у своїх вікнах свічки. І нехай тепло від них зігріє душу кожного. Вічна їм пам'ять. Я оголошую загальнонаціональну хвилину мовчання", - зазначив президент.

 

Водночас, як повідомляє "Громадське", два десятки активістів вийшли до генерального консульства Росії у Харкові, бо вважають РФ наступницею радянської влади, винної у смерті мільйонів українців під час Голодомору 1932-1933 років.

 

В акції протесту взяли участь представники "Об’єднання добровольців", активісти "Всесвітнього руху патріотів України", члени "Фрайкору" та ветерани бойових дій на Донбасі.

Наприкінці акції активісти розклеїли листівки на паркані біля будівлі консульства з написом: "Тоді їх міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам'ять".

 

Консульство у суботу було зачинене, тому до мітингувальників ніхто не вийшов. Захід пройшов мирно. За порядком слідкували близько 30 поліцейських.

 

У Львові півсотня представників "Об’єднання добровольців" та "Всесвітнього руху патріотів України" пікетували російське консульство.

 

Пікетувальники розклеїли листівки на паркані будівлі з написом "Голодомор. Пам’ятаємо. Помстимось".

 

З російського консульства до учасників акції також ніхто не вийшов. Захід відбувся мирно.Одночасно акція пройшла в Одесі.

 

Нагадаємо, в Україні в четверту суботу листопада вшановують пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій. День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій був встановлений указом другого президента України Леоніда Кучми в 1998 році.

схожі новини