Новини 17:05

Експерт: за допомогою антидемпінгових розслідувань Росія хоче скупити українські підприємства

Введення антидемпінгових та спеціальних захисних заходів на імпорт окремих видів українських товарів Митним союзом може бути способом заволодіння частиною акцій українських підприємств в Росії. Таке припущення висловив в коментарі Тижню голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

«Антидемпінгові спеціальні розслідування і відповідні заходи - це частина практики зовнішньо-торговельної політики. Україна також запроваджувала відповідні заходи проти партнерів з боку Білорусі, Росії та інших країн. Тому в цьому сенсі казати, що трапилося щось надзвичайне, очевидно не можна, тому що це, на жаль, реалії нашої економічної політики», – зазначив експерт.

На думку економіста, запроваджуючи відповідні санкції, Росія лобіює закріплення власних підприємств на ринках Казахстану та Білорусі. 

«Враховуючи те, що ці санкції були запроваджені безпосередньо з подачі Росії, тому ми прекрасно розуміємо, що в даному випадку Росія не тільки захищає свій власний ринок, але й відкриває свій вихід на відповідні ринки Казахстану і Білорусі і тим самим дає шанс для своїх виробників закріпитися на цих ринках. Як будуть далі розвиватися події, сказати дуже складно. Я думаю, що це один з перших таких показових рухів, який демонструє, що Росія не задоволена українським підходом до Митного союзу. Очевидно, до подібного роду заходів потрібно бути готовими і в майбутньому», – додав Бураковський.

Ще однією версією такої політики Митного союзу експерт називає можливість викупу українських підприємств російськими. 

«Українським підприємствам можуть запропонувати продати певну частину акцій, для того, щоб зберегти свою присутність на відповідних ринках і, ймовірно, Росія буде намагатися встановити контроль над певними підприємствами, які на сьогодні присутні на російському ринку», – припускає економіст.

Бураковський радить українській стороні в даному випадку відстоювати власну позицію та захищати українських виробників.  «Це нагально ставить питання про активізацію українських зовнішніх політичних зусиль і ясно, що на сьогодні країни Митного союзу вступають до Світової організації торгівлі, тому це означає, що Україна може як член відповідної переговорної групи поставити це питання і таким чином спробувати вирішити його на свою користь», – заявив він.

Нагадаємо, Митний союз затвердив список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу. Згідно з рішенням, ці заходи стосуватимуться сталевих (діаметром до 820 мм) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.

Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявляв, що Україні належить зробити вибір між створенням зони вільної торгівлі в рамках її євроінтеграції та співпрацею з країнами СНД через Митний союз і єдиний економічний простір.

схожі новини