Новини 2019-11-25 17:14

Україна направила "Газпрому" проекти договорів про транзит газу

Документи відповідають європейському законодавству.

Україна направила російській корпорації "Газпром" два проекти договорів про транзит газу. Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель під час на презентації “To do list змін в енергетиці та екології”, передає Укрінформ

 

"Вже направлені "Газпрому" проекти договорів, як передбачає європейське законодавство. Якщо ми підпишемо договір із "Газпромом", зважаючи на запаси в українських та європейських сховищах, ми можемо стати свідками історично найдешевших цін на газ", - сказав Оржель.

 

Він зазначив, що дуже великий обсяг газу у європейських ПСГ належить "Газпрому" - це може бути приводом для спекуляцій на ціні на тлі можливої зупинки транзиту. Водночас Україна перебуває в активному діалозі з європейськими партнерами, щоб забезпечити підписання транзитного контракту.

 

"Непросте завдання, у якому ми знаходимося, - це тристоронні переговори щодо транзиту газу. Це питання пов'язане із завершенням анбандлінгу "Нафтогазу". Для нас абсолютним пріоритетом є підписання договору на транспортування", - зазначив Оржель.

 

За його словами, Україна дотримується графіка проходження анбандлінгу.

 

Нагадаємо, 18 листопада Газпром направив за підписом голови правління Олексія Міллера на адресу НАК "Нафтогаз України" офіційну пропозицію щодо продовження терміну дії наявного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік.

 

Як повідомлялося, у Нафтогазі прогнозують падіння української економіки після зупинки транзиту російського газу.

 

Зауважимо, наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. У листопаді відбудеться новий раунд переговорів. Його дата ще не відома.

 

Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки "це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами".

схожі новини