Новини 2019-11-26 09:27

Зеленський і Путін провели телефонну розмову

Лідери держав обговорили повернення українських кораблів та "газову" угоду.

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідером Росії Владіміром Путіним. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента. 

 

 

Під час розмови Зеленський сказав про важливість повернення захоплених Росією українських кораблів, але наголосив, що РФ повинна повернути усе озброєння, обладнання та документацію, яка була на суднах.

 

Також президенти говорили про тристоронню угоду між Україною, РФ та Європою про транзит газу. 

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

У ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ", "Нікополь" вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

5 травня 2019 року у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити  українські військові кораблі та повернути їх під контроль України та звільнити моряків.

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки.

 

18 листопада в акваторії Чорного Моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в український порт Очаків.

 

Згодом колишній військовий прокурор Анатолій Матіос оприлюднив список зниклих та пошкоджених речей на повернених Росією кораблях.

схожі новини