Новини 2019-11-26 10:35

Імпічмент Трампа. Суд зобов'язав екс-адвоката Білого дому свідчити у Конгресі

Йдеться про Дона Макгана.

У США федеральна суддя Кетанджі Браун Джексон постановила, що співробітників Білого дому можна зобов'язати свідчити у Конгресі. Таким чином вона зобов'язала екс-адвоката Адміністрації президента Дона Макгана давати свідчення. Про це повідомляє NPR.

 

Інформація, яку повинен надати Макган, стосується втручання Росії в американські президентські вибори.

 

У постанові судді йдеться, що "президенти - не королі" і "ніхто не вищий за закон".

 

Адвокат Макгана Вільям Берк зазначив. що його клієнт виконає рішення судді, якщо його не відкладуть до розгляду апеляції. 

 

Адміністрація Трампа висловила невдоволення постановою. 

 

Раніше американський президент заявив, що Білий дім не співпрацюватиме з .Конгресом у справі щодо можливого тиску Трампа на Україну. 

 

Нагадаємо, 6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. 

 

У свідченнях йдеться про те, що Рудольф Джуліані, адвокат Трампа, переконував американського лідера в корумпованості України. 

 

Днем раніше опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович. 

 

Також під час свідчень заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав Управлінню бюджету заморозити сотні мільйонів доларів військової допомоги для України.

 

Цього тижня, 13 та 15 листопада, проходять перші громадські слухання у справі. 

 

Також свідчити будуть колишній директор Ради нацбезпеки з європейських справ Олександр Віндман, посол США в ЄС Гордон Сондленд, колишній представник США з питань України Курт Волкер.

 

13 листопада Тейлор заявив, що Трамп телефонував послу США в Євросоюзі Гордону Сондленду і прямо запитував у нього про розслідування справи колишнього віце-президента Джо Байдена та його сина. 

 

25 листопада ЗМІ повідомили, що бізнесмен, клієнт  Джуліані Лев Парнас надав Конгресу США аудіо, відео та фото, які містять інформацію щодо спроб США змусити Україну почати розслідування сім'ї колишнього віце-президента США