Новини 2019-11-26 15:05

Російські спецслужби намагалися завербувати полковника запасу ЗСУ

Військовий добровільно повідомив про намір залучити його до співробітництва з росіянами та не виконав жодного завдання іноземної спецслужби.

Контррозвідка Служби безпеки України викрила на Запоріжжі спробу вербування полковника запасу Збройних сил України спецслужбами Росії. Про це у вівторок, 26 листопада, повідомляє прес-центр СБУ.

 

“Контррозвідка СБУ встановила, що колишній військовослужбовець, полковник запасу Збройних сил України, під час поїздки до рідних, що мешкають на тимчасово анексованій території АР Крим, потрапив у поле зору представників ФСБ РФ”, - йдеться у повідомленні.

 

За наявною інформацією, під час співбесіди російські спецслужбісти застосовували до українця психологічний тиск, шантаж та висловлювали погрози на адресу його родичів. Вони змусили чоловіка надати згоду на конфіденційне співробітництво з спецслужбою країни-агресора. Колишній військовослужбовець, маючи навички військової справи, мав збирати відомості військового характеру стосовно обороноздатності та бойової готовності військових частин, розташованих на території запорізького регіону. Згідно з відпрацьованими інструкціями, “агент” мав передавати зібрані розвіддані під час наступних візитів до кримського півострова.


Зазначається, що повернувшись додому, чоловік звернувся до Служби безпеки України і детально розповів про обставини вербування та відпрацювання розвідувальних завдань.

 

Враховуючи, що чоловік добровільно повідомив правоохоронні органи України про намір залучити його до конфіденційного співробітництва з спецслужбами РФ та не виконав жодного завдання іноземної спецслужби, суд звільнив його від кримінальної відповідальності згідно із ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

 

Нагадаємо, Служба безпеки України зафіксувала спроби вербування російськими спецслужбами українських військових через встановлення особистих контактів у соціальних мережах під виглядом жінок.