Новини 2019-11-27 12:16

У РФ продовжили слідчі дії у справі українських військових моряків

За інформацією Миколи Полозова, слідство має намір отримати відповідь від оперативників з приводу проведення ОРЗ, а також допитати свідка.

У Росії термін попереднього розслідування у справі щодо українських військових моряків продовжили ще на 2 місяці до 25 січня 2020 року. Про це у середу, 27 листопада, повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

 

Адвокат зазначив, що за цей час слідство має намір отримати відповідь від оперативників з приводу проведення ОРЗ (оперативно-розшукові заходи, - ред.), а також допитати свідка.

 

Після цього, за словами Полозова, обвинувачених і захист повідомлять про завершення слідчих дій і нададуть матеріали справи для подальшого ознайомлення в порядку ст. 217 КПК РФ.

 

Адвокат додав, що щодо військових моряків слідчі дії не заплановані, виклики моряків на слідчі дії не здійснювалися.

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

У ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ", "Нікополь" вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

5 травня 2019 року у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити  українські військові кораблі та повернути їх під контроль України та звільнити моряків.

 

7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки.

 

18 листопада в акваторії Чорного Моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в український порт Очаків.

 

Згодом колишній військовий прокурор Анатолій Матіос оприлюднив список зниклих та пошкоджених речей на повернених Росією кораблях.

схожі новини