Новини 2019-11-27 15:59

Уряд призначив мовного омбудсмана – нардеп

Мова йде про Тетяну Монахову.

У середу, 27 листопада, Кабмін призначив уповноваженим із захисту державної мови Тетяну Монахову. Про це повідомив депутат «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко у Facebook.

 

«Уповноваженим з захисту державної мови Кабмін призначив Монахову Тетяну Василівну», - ідеться в повідомленні.

 

Як відомо, Монахова народилася 2 липня 1980 року в Миколаєві. В 2002 році закінчила Миколаївський державний педагогічний університет ім. В.О. Сухомлинського за спеціальністю «учитель української мови і літератури та англійської мови й зарубіжної літератури». У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему «Сучасні стратегії текстотворення в українській мові» в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова. Також Монахова – доктор філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

 

Другим кандидатом на посаду був науковець Тарас Кремінь. Він переміг на відкритому конкурсі Уповноваженого з прав людини та був рекомендований на посаду 4 вересня. 18 листопада науковці, викладачі, поети та громадські активісти закликали уряд призначити омбудсманом його. На переконання підписантів відкритого звернення, з двох кандидатів лише Кремінь відповідав визначеним законом критеріям і завданням, які має виконувати уповноважений.

 

Нагадаємо, посада мовного омбудсмена передбачена Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ухваленим 25 квітня.

схожі новини