Новини 2019-11-27 17:16

Розслідування справ Майдану. Комітет погодився відредагувати поправку щодо переводу слідчих у ДБР

За редагування проголосували 18 нардепів, проти - один.

Комітет із питань правоохоронної діяльності проголосував за редагування поправки 318 щодо переводу слідчих у справах Майдану до Держбюро розслідувань. Про це повідомила журналістка Ольга Худецька у Facebook

 

 

Йдеться про поправку, яка б дозволила перевести до ДБР без конкурсу або за спрощеною процедурою слідчих управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури, які займалися справами Майдану.

 

За редагування проголосували 18 нардепів, проти - один.

 

Зазначається, що потреба в редагуванні виникла після того, як Верховна Рада не розглянула цю поправку до закону про ДБР 15 листопада.

 

"Текст правки через формулювання, актуальне на 15 листопада, перетворився на гарбуза після 20 листопада (питання термінології: перестали існувати слідчі прокуратури, які розслідують ці справи)", - пише журналістка.

 

Нагадаємо, у Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

 

Своєю чергою, адвокати постраждалих і загиблих під час Революції Гідності вимагають зібрати позачергове засідання парламенту, аби ухвалити зміни до законодавства, які не дозволять зупинити розслідування справ Майдану.

 

18 листопада стало відомо, що Генеральна прокуратура України передала до Держбюро розслідувань (ДБР) понад 20 проваджень, пов’язаних із злочинами часів Революції гідності. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

 

21 листопада президент Володимир Зеленський пообіцяв родичам Героїв Небесної сотні "зробити все для пришвидшення розслідування справ Майдану".

 

Водночас 21 листопада адвокатка родин героїв Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування, вимагаючи прийняття Верховною Радою поправки, яка дозволить продовжити розслідування справ Майдану після втрати Генпрокуратурою слідчих функцій.  

схожі новини