Новини 2019-11-27 17:58

Кабмін "заморозив" ціну на газ до кінця опалювального сезону

Уряд зобов'язав Нафтогаз зафіксувати ціну на блакитне паливо.

Кабінет міністрів України встановив гарантовану ціну на газ. Про це повідомляє прес-служба уряду.

 

"Сьогодні, 27 листопада, уряд встановив запобіжник, що захистить людей від коливань ціни на газ взимку в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською ГТС", - йдеться у повідомленні.

 

Для учасників програми Кабмін зобов'язав НАК "Нафтогаз України" зафіксувати ціну на газ на період опалювального сезону. Вказана ціна буде на 7% менша, ніж у попередньому році. 

 

"Уряд захищає людей під час опалювального сезону. Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент "контракт на майбутнє", - зазначив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. 

 

За умовами програми кожен споживач України з 1 січня 2020 року (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 1 травня 2020 року автоматично стають учасниками програми. 

 

Як повідомлялося, до кінця 2019 року Україна почне закуповувати природний газ з Євросоюзу за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

 

схожі новини