Новини 2019-11-28 12:47

Вибори у Британії. Джонсон може повторити успіх Тетчер

Якщо прем'єр отримає такий результат, він зможе ухвалити законодавство щодо Brexit та вивести країну з Євросоюзу.

На дострокових виборах 12 грудня Консервативна партія Великої Британії може отримати найкращий результат із 1987 року, коли на виборах перемогла колишня прем'єр-міністр Маргарет Тетчер. Про це свідчать результати дослідження соціологів компанії Yougov, передає Reuters

 

Упродовж тижня соціологи опитали більше 100 000 людей. Результати показали, що консерватори можуть і чинний прем'єр Боріс Джонсон можуть розраховувати на 359 місць у парламенті, що на 42 більше, ніж на попередніх виборах. Їхнім конкурентам лейбористам прогнозують 219 місць у парламенті. 

 

 

Зазначається, що якщо Джонсон отримає на виборах такий результат, він зможе ухвалити законодавство щодо Brexit та вивести країну з Євросоюзу. 

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 

 

28 жовтня лідери Євросоюзу погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня 2020 року.