Новини 2019-11-28 17:20

Апеляційний суд зменшив заставу для Марченка

Чоловік фігурує у провадженні щодо закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар» для ЗСУ.

У четвер, 28 листопада, Київський апеляційний суд зменшив до 20 млн грн суму застави начальнику Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитру Марченку. Про це повідомляється на сайті суду.

 

Як зазначається, колегія суддів розглянула апеляційну скаргу, подану захистом.

 

«Застосовано до підозрюваного Марченка Д. О. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 3 січня 2020 року з одночасним визначенням альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 20 млн у національній грошовій одиниці», - ідеться в повідомленні.

 

Як відомо, раніше розмір застави становив 76,8 млн грн.

 

Нагадаємо, Марченко фігурує у справі щодо закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар» для ЗСУ. За попередньою змовою високопосадовці Міноборони нібито закупили неякісне майно для ЗСУ за завищеними цінами. Всі вони знали про закупівлю неякісних бронежилетів, проте продовжували організовувати нові закупівлі. З квітня по червень 2019 року службовці не виконали дії, які вони повинні були виконати, що призвело до закупівлі 11 тисяч неякісних бронежилетів на загальну суму близько 100 млн грн. Балістична експертиза встановила, що 70% бронежилетів, закуплених Міноборони, не відповідають технічним вимогам та прострілюються.

 

Марченко знав про дефекти закуплених бронежилетів, але не відмовився від отримання партій.

 

11 листопада Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Марченку, призначивши два місяці тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 76,8 млн грн. Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що рішення суду щодо арешту Марченка є необ'єктивним.

схожі новини