Новини 2019-11-28 18:32

Сондленда звинуватили у сексуальних домаганнях

Дипломат відкидає звинувачення.

Посла США у Євросоюзі Гордона Сондленда, одного з головних свідків у справі щодо імпічменту Дональда Трампа, звинуватили у сексуальних домаганнях у період, коли він працював у готельній сфері. Про це повідомляє DW

 

Статті з відповідними обвинуваченнями опубліковані у виданнях Portland Monthly та Propublica, яке спеціалізується на розслідуваннях. Жінки розповіли, що Сондленд намагався їх обійняти і поцілувати. Усі вони працювали разом з ним. Звинувачення стосуються періоду з 2003 до 2008 року, коли він працював у готельному бізнесі і заробив на ньому мільйонні статки.

 

Статті з відповідними обвинуваченнями опубліковані у виданнях Portland Monthly та Propublica, яке спеціалізується на розслідуваннях. Жінки розповіли, що Сондленд намагався їх обійняти і поцілувати. Усі вони працювали разом з ним. Звинувачення стосуються періоду з 2003 до 2008 року, коли він працював у готельному бізнесі і заробив на ньому мільйонні статки.

 

Своєю чергою, Сондленд відкидає ці звинувачення і називає їх політично вмотивованими. За його словами, вони "скоординовані для досягнення політичних цілей". Сондленд стверджує, що одне з джерел нібито має порти нього зуб, бо в минулому він "відмовився інвестувати в її видання, тепер те саме видання публікує заяви власниці".

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України, яка передбачала виділення 250 млн доларів. Згодом Білий дім схвалив продовження фінансування. 23 вересня ЗМІ повідомляли, що Трамп наказав затримати надання допомоги за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму тієї розмови. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений  у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від Сондленда, що від розслідувань «залежить все», зокрема і заморожена військова допомога Україні. Як зазначив Тейлор, у стенограмі згадувалося прохання Трампа зробити послугу «практично без згадки про поновлення» оборонної допомоги Україні.

 

12 листопада заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що Трамп наказав заморозити військову допомогу.

 

З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту. Першими свідчать тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент.

 

15 листопада Білий дім оприлюднив стенограму першої телефонної розмови Трампа і Зеленського за 21 квітня.

 

17 листопада Трамп заявив, що Зеленський і міністр закордонних справ України Вадим Пристайко навіть не знали про затримку військової допомоги.

схожі новини