Новини 2019-11-29 13:02

Хворіє і зазнає принижень. Денісова розповіла про стан політв'язня Шумкова

Незаконно ув'язнений в РФ українець скаржиться на здоров'я.

Український політв’язень Олександр Шумков продовжує скаржитись на головні болі та м'язові судоми, а також зазнає принижень з боку працівників колонії. Про це повідомила українська омбудсман Людмила Денісова у Facebook у п’ятницю, 29 листопада.

 

Як зазначається, Денісова отримала відповідь на своє звернення від «УФСИН России по Тверской области» щодо Шумкова. Відтак, за словами керівника служби виконання покарань в Тверській області, Шумков за період незаконного ув’язнення отримував амбулаторну медичну допомогу. У тексті зазначено, що 27 серпня його оглянув лікар-терапевт. За його призначенням Шумков начебто отримав своєчасне лікування в повному обсязі. Відповідь аналогічного змісту була написана і про лікування після закінчення голодування. Також, в листі є інформація, що Олександр нібито не піддавався жорстокому поводженню, а фізичний та морально-психологічний тиск з боку співробітників пенітенціарної установи не здійснювався.

 

Водночас, попри «отриману медичну допомогу», Шумков продовжує скаржитись на періодичні головні болі та м'язові судоми.

 

«Днями відбулась зустріч Олександра Шумкова та консула посольства України в РФ, де був присутній керівник медслужби «УФСИН России по Тверской области». Він пояснив, що ці болі виникають у результаті вегето-судинної дистонії, що є наслідком емоційного та нервового перенапруження і довготривалого перебування у стресовій ситуації. При цьому, показань щодо проведення спеціалізованих обстежень судин головного мозку наразі немає», - пише Денісова.

 

За погодженням Олександра було домовлено з керівництвом пенітенціарної установи про можливість проведення медичного обстеження судин головного мозку з використанням МРТ за власний кошт.

 

Шумков повідомив, що знову сталося два інциденти образливого та принизливого ставлення з боку працівників колонії через його національну належність.

 

За словами Денісової, вона робитиме звернення до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової. Вона також закликала комісара Ради Європи Дуню Міятович та посольство України в РФ діяти скоординовано, аби вчасно здійснювати необхідне реагування на порушення прав і свобод Шумкова.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня 2017 року ФСБ викрало з території України Олександра Шумкова - чинного військовослужбовця ЗСУ та громадського активіста ВГО «Спілка Української Молоді в Україні».

 

4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Шумкова до чотирьох років ув'язнення. У вироку йшлося, що Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», яка була «спрямована проти інтересів Росії».

 

Голодування політв'язень розпочав 14 жовтня 2019-го, наполягаючи на припиненні шантажу РФ з використанням політв'язнів на переговорах в Мінському і нормандському форматах. Крім того, український політв'язень вимагав від Москалькової відповіді на свої звернення. Шумков припинив голодування через погрози примусового харчування, після чого у нього значно погіршився стан здоров'я.

 

7 листопада Денісова повідомила, що співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу українцю.

 

16 листопада Шумков написав листа з колонії, де зазначив, що головне – щоб влада не здавала інтересів країни.