Новини 2019-12-02 11:36

Міністр енергетики США Перрі офіційно йде з посади

Рік Перрі очолював американську делегацію на інавгурацію президента Володимира Зеленського.

У понеділок, 2 грудня, міністр енергетики США Рік Перрі офіційно йде у відставку. Про це Перрі повідомив у Twitter.

 

«Сьогодні я прощаюся з Міністерством енергетики. Для мене було честю і привілеєм усього життя служити міністром в адміністрації президента Дональда Трампа. Дякую моїй дружині, моїм дітям й американському народу за те, що дозволили мені служити», – ідеться в повідомленні.

 

 

Як відомо, про намір залишити посаду Перрі оголосив 17 жовтня. Тоді ж президент США Дональд Трамп заявив, що вже має заміну Перрі, але не оголосив, хто це буде. Згодом стало відомо, що мова йде про заступника Перрі Дена Бройлета.

 

Нагадаємо, у США активно аналізують роль, яку Перрі відіграв у взаєминах президента США з Україною, які тепер стали предметом розслідування щодо початку процедури імпічменту Трампа. Зокрема, у травні 2019 року Перрі очолив делегацію на інавгурацію президента Володимира Зеленського замість віце-президента Майка Пенса – за дорученням Трампа.

 

5 жовтня 2019 року джерела видання Politico повідомляли, що Перрі також закликав Зеленського розширити склад правління української НАК «Нафтогаз України». Серед кандидатів для оновленого складу правління були два керівники енергетичних обʼєктів, розташованих у рідному штаті Перрі Техасі. Пізніше це підтвердив представник американського міністерства енергетики Шейлін Хайнс.

 

7 жовтня Associated Press повідомляло, що американські бізнесмени Ігор Фруман та Лев Парнас, які фінансували виборчу кампанію президента США Дональда Трампа, намагалися вплинути на зміну керівництва НАК «Нафтогаз України». За даними агентства, підприємці разом із нафтовим магнатом Гаррі Сарджентом III нібито стояли за намаганням змінити Коболєва на народженого в Росії громадянина США Андрія Фаворова. Видання зазначило, що найближчим часом Перрі докладе зусиль для створення іншої управлінської команди в Нафтогазі.

 

7 жовтня Перрі також заперечив, що тиснув на український уряд для зміни керівництва Нафтогазу. За його словами, він тільки рекомендував деяких людей на прохання українського уряду. Перрі сказав, що рекомендував Трампу поговорити з Зеленським, щоб вселити упевненість в американських чиновників про те, що Україна вживає заходів для боротьби з корупцією. Дані AP він назвав «вигаданою історією».

 

Пізніше Зеленський заперечив, що Перрі тиснув на нього і вимагав звільнити главу правління Нафтогазу Андрія Коболєва.

схожі новини