Новини 2019-12-03 10:53

МЗС вручило послу Угорщини ноту через заяви про автономію угорської меншини

Іштвана Ійдярто запросили до Міністерства у зв'язку з його інтерв'ю.

Міністерство закордонних справ 2 грудня вручило протестну ноту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через неприйнятність його заяв про автономію угорської меншини в Україні. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

 

"2 грудня до МЗС України було запрошено посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто, якому - у зв’язку з інтерв’ю від 28 листопада – було зазначено про неприйнятність його заяв щодо автономії угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна – НАТО", - йдеться у повідомленні. 

 

Зазначається, що в ході бесіди дипломати наголосили на тому, що Закон України "Про освіту" не порушує прав українців угорського походження, а навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що наразі було підтверджено Венеціанською комісією.

 

Нагадаємо, відносини Україна-Угорщина ускладнилися після ухвалення Верховною Радою закону "Про освіту", якими було розширено використання державної мови в шкільному навчанні. У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС, а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

30 жовтня 2019 року стало відомо, Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО щодо України, оскільки пропозиції Будапешта були відхилені. У них зазначалося, що Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. Кілька пропозицій, як сказав Сійярто, базувалися на принципах Ради Європи та ООН. Сійярто додав, що Угорщина "не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців на Заході України заради геополітичних інтересів".

 

31 жовтня президент Володимир Зеленський під час спільного з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбрегом брифінгу заявив, що Україна вже виконала шість із семи рекомендацій Венеціанської комісії щодо внесення змін до закону про освіту у питанні захисту національних меншин.

 

схожі новини