Новини 2019-12-03 15:30

Україна продовжила на 10 років контракт з Росією щодо транзиту нафти

Відповідну додаткову угоду було підписано 3 грудня.

АТ "Укртранснафта" і ПАТ "Транснафта" (Росія) уклали додаткову угоду до контракту на транзит нафти територією України, продовживши таким чином термін дії договору на десять років - до 1 січня 2030 року. Про це у вівторок, 3 грудня, повідомила прес-служба "Укртранснафти".

 

Документ підписали гендиректор "Укртранснафти" Микола Гавриленко і віце-президент "Транснефти" Сергій Андронов.

 

"Підписання документу відбулось відповідно до рішення акціонера АТ "Укртранснафта" - НАК "Нафтогаз України" від 27 листопада 2019 року. Окрім пролонгації договору, додаткова угода між АТ "Укртранснафта" і ПАТ "Транснефть" актуалізує низку його положень з врахуванням поточного стану змін на ринку послуг з транспортування нафти в регіоні", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, базові принципи співробітництва між АТ "Укртранснафта" та ПАТ "Транснефть" залишились без змін, зокрема такі, як порядок оплати послуг і механізм взаємодії на рівні технічних служб двох нафтотранспортних операторів.

 

В "Укртранснафті" підкреслили, що укладення додаткової угоди "гарантує безпечну та сталу роботу нафтотранспортної системи України на довгостроковій основі".

 

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз" виграла одну із апеляцій, поданих російським Газпромом на рішення Стокгольмського арбітражу.