Новини 2019-12-03 16:52

Омбудсман відвідала Марківа в італійській тюрмі

Українець утримується у міланській виправній колонії «Опера», де відбувають покарання особи, які скоїли особливо тяжкі злочини.

Омбудсман Людмила Денісова відвідала в італійській в'язниці засудженого бійця Нацгвардії Віталія Марківа. Про це вона повідомила у Facebook у вівторок, 3 грудня.

 

Денісова звернулася до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович та міжнародної спільноти тримати на контролі цю справу.

 

Омбудсман нагадала, що ця справа ґрунтується на показах єдиного свідка – французького журналіста, при цьому, ніяких експертиз слідством проведено не було. В офіційних документах у справі італійська сторона зазначає про перебування Марківа у складі парамілітарних структур (українець належав до військовослужбовців Національної гвардії України). Обвинувальним вироком у справі Марківа Національну гвардію буде визнано тимчасовим формуванням, дії якого були незаконними, що надалі використовуватиметься РФ. Відтак можна стверджувати, що справа Марківа має політичне значення.

 

Також, Україна неодноразово пропонувала італійській стороні створити спільну робочу групу з метою розслідування та встановлення винних, зокрема, запрошувала італійські слідчі органи відвідати місце події.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Італії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат «активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська».

 

Марків утримується у міланській виправній колонії «Опера», де відбувають покарання особи, які скоїли особливо тяжкі злочини.