Новини 2019-12-04 10:28

Угорщина спростувала заяву спікера Держдуми про об'єднання з РФ для захисту меншин - МЗС

Державні збори Угорщини не ухвалювали відповідних заяв.

Міністерство закордонних справ України ознайомилося з інформацією щодо заяви спікера Держдуми РФ В'ячеслава Володіна про звернення парламенту Угорщини з проханням об’єднати зусилля для захисту національних меншин в Україні. Про це у середу, 4 грудня, повідомила речниця МЗС України Катерина Зеленко.

 

"У цьому зв’язку наше Посольство в Будапешті звернулося до угорської сторони для перевірки зазначеної інформації й отримало відповідь, що, з огляду на те, що Державні збори Угорщини не ухвалювали таких заяв, вони ані усно, ані письмово не могли передавати таку інформацію в ході угорсько-російських переговорів на рівні парламентів", - ідеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Україна й Угорщина є країнами-партнерами, які здатні самостійно, шляхом діалогу і консультацій знайти рішення для всіх питань - у тому числі тих, щодо яких існують різні підходи.


"Віримо, що Угорщина, яка як член ЄС і НАТО підтримує нас у протидії російській агресії, не укладатиме альянсів з агресором проти України і також відреагує на появу цієї інформації", - наголошують в МЗС.

 

Зауважимо, 3 грудня сайт Держдуми РФ розповсюдив заяву Володіна про те, що парламенти Росії та Угорщини об'єднають зусилля в захисті прав нацменшин на території України.