Новини 2011-06-02 09:16

В ООН у військових злочинах звинувачують і урядові сили Лівії, і повстанців

Спостерігачі ООН звинувачують урядові сили в Лівії у скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності. Доповідь ООН була опублікована 1 червня в Женеві. Її автори - троє фахівців з прав людини.

ООН стверджує, що виявила в Лівії докази того, що війська, вірні полковникові Каддафі, винні у вбивствах і тортурах.

У той же час місія ООН заявила, що сили опозиції також здійснили вчинки, які можна розглядати як військові злочини, хоча і в менших масштабах, ніж сили Каддафі.

Інспектори ООН відвідали Лівію та зустрілися з представниками обох сторін конфлікту, а також з правозахисниками, лікарями та сім'ями затриманих.

Загалом представники ООН отримали свідчення близько 350 осіб, як в районах, контрольованих урядом Лівії, так і в зоні, що знаходиться під контролем повстанців. Додаткові показання були отримані від біженців за межами країни.

У заяві комісії сказано, що "відповідно до мандату ООН на розслідування злочинів, скоєних в Лівії, комісія прийшла до висновку, що урядові війська Лівії вчинили злочини проти людяності й військові злочину".

"Комісія виявила меншу кількість фактів, що вказують на те, що подібні злочини скоювалися силами опозиції, проте були виявлені свідоцтва про можливі військові злочини", - зазначається у доповіді.

Зазначається, що сили повстанців могли застосовувати тортури і жорстоко поводилися з мігрантами.

Рада ООН з прав людини обговорить доповідь комісії в понеділок.

Тим часом НАТО вирішило продовжити свою операцію в Лівії ще на 90 днів.

Інтервенція в Лівії почалася відповідно до мандата ООН. Її спочатку очолювали Франція, Британія і США, а 31 березня керівництво кампанією було передано НАТО.

За інформацією лівійської влади, від рук військових НАТО у країні загинули більше 700 мирних жителів. Однак НАТО категорично заперечує цю інформацію.

Нагадаємо, наприкінці травня лівійський лідер Муаммар Каддафі зустрівся із президентом ПАР Джейкобом Зумою, який очолює посередницьку місію Афросоюзу. Після цієї зустрічі Каддафі заявив про готовність прийняти запропоновану Африканським союзом "дорожню карту" мирного врегулювання.