Новини 2019-12-05 11:40

Валенсія визнала Голодомор геноцидом

У мотиваційній частині ухваленої місцевим парламентом постанови йдеться про «найрішучіше засудження нелюдських та геноцидних дій, здійснених тоталітарним режимом Сталіна».

У середу, 4 грудня, депутати парламенту Валенсійської автономії Іспанії одноголосно ухвалили постанову «Про підвищення обізнаності та засудження великих злочинів ХХ століття, яким був Голодомор 1932-1933 років». Про це повідомив Укрінформ.

 

Як зазначається, представники всіх фракцій погодилися з оцінкою Голодомору як геноциду. У мотиваційній частині постанови йдеться про «найрішучіше засудження нелюдських та геноцидних дій, здійснених тоталітарним режимом Сталіна».

 

Резолютивна частина документа закликає виконавчу владу сприяти «пізнанню та осуду Голодомору - разом із великими злочинами XX століття, диктатурами, формами репресій та знищення людських життів - щоб пам’ять про ці події слугувала попередженням для нинішніх та майбутніх поколінь валенсійців». Відтак валенсійський Женералітат (уряд) у тримісячний термін має повідомити парламентський комітет з прав людини про вжиті заходи в цьому напрямку.

 

Як повідомлялося, у 2010 році комітет з питань освіти Конгресу депутатів Іспанії відхилив пропозицію про включення інформації щодо Голодомору до навчальних програм. Раніше, до 75-х роковин Голодомору жертви штучного голоду були вшановані іспанським парламентом, але без визнання цих подій геноцидом. На регіональному рівні в Іспанії, крім Валенсійської автономії, Голодомор визнаний геноцидом парламентами Країни Басків, Каталонії та Балеарських островів.

 

Нагадаємо, 29 жовтня законодавча асамблея канадської провінції Британська Колумбія ухвалила закон про День пам'яті українського Голодомору, який визнає його геноцидом. Так, кожну четверту суботу листопада Британська Колумбія офіційно відзначатиме День пам’яті жертв Голодомору в Україні та геноциду. Таким чином Британська Колумбія стала шостою провінцією Канади, що визнала Голодомор актом геноциду. На державному рівні закон про Голодомор діє у Канаді з 2008 року.

 

На сьогодні Голодомор визнали Австралія, Португалія, Ватикан, Естонія, Латвія, Литва, Грузія, Польща, Угорщина, Еквадор, Колумбія, Мексика, Парагвай, Перу, США. Ще низка країн засудила Голодомор як злочинний акт проти людяності.

схожі новини