Новини 2019-12-06 09:43

МЗС відреагувало на вирок Енверу Сейтосманову

Південний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив українця до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії у зв’язку з вироком Південного окружного військового суду (Ростов-на-Дону) українцю Енверу Сейтосманову за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі. Про це повідомляється на сайті відомства у четвер, 5 грудня.

 

«Глибоке обурення викликає той факт, що попри відсутність доказової бази і складу злочину у діях фігуранта так званої «справи Хізб ут-Тахрір», суд повністю підтримав сторону обвинувачення та засудив Енвера Сейтосманова до 17 років позбавлення волі з відбуттям «покарання» у колонії суворого режиму», - ідеться в повідомленні.

 

У МЗС закликали міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на РФ для припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення усіх незаконно утримуваних українців в РФ та на тимчасово окупованих територіях, та відновлення територіальної цілісності України.

 

Як зазначається, РФ має у повному обсязі виконати низку резолюцій Генасамблеї ООН, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Нагадаємо, 5 грудня Південний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сейтосманова до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. У вироку суду йдеться, що Сейтосманов визнаний винним в «організації діяльності організації».

 

Як відомо, «Хізб ут-Тахрір» - заборонена в Росії ісламська політична організація (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи. Матеріали щодо кримчан у рамках «справ Хізб ут-Тахрір» передані в міжнародні суди.

схожі новини