Новини 2019-12-06 10:32

Туск заявив, що Brexit був «однією з найяскравіших помилок» в історії ЄС

Політик також назвав рішення Великої Британії вийти з Євросоюзу найболючішим і найсумнішим досвідом за п’ять років на посаді очільника Євроради.

Екс-голова Євроради Дональд Туск заявив, що Brexit був «однією з найяскравіших помилок» в історії ЄС. Про це повідомило видання The Guardian у четвер, 5 грудня.

 

 «Це чиста ілюзія (думати – Ред.), що з Великою Британією буде легше будувати добрі стосунки, коли вони знаходяться назовні», - сказав він.

 

Також, Туск заявив, що Brexit був «найболючішим і найсумнішим досвідом» за його п'ять років на посаді – бурхливий період, який відзначається грецькою кризою, суперечками навколо міграції та виборами Дональда Трампа. Туск також розкритикував колишнього прем'єра Британії Девіда Кемерона за «помилку» - організацію референдуму, якого він не мав шансів перемогти. Туск передчував результат голосування за два або три місяці до референдуму.

 

Туск розкритикував і президента Франції Емманюеля Макрона, який заявив про «смерть мозку» НАТО і висловлював негатив з приводу переговорів про вступ до ЄС Албанії та Північної Македонії.

 

«Якщо ми хочемо вважати Макрона майбутнім лідером всієї Європи, в політичному сенсі, нам потрібен політик, який відчуває відповідальність за всю Європу, а не тільки за Францію», - заявив він.

 

Нагадаємо, Туск був офіційно обраний головою Європейської народної партії. 29 листопада він як президент Євроради передав повноваження своєму наступнику, бельгійцю Шарлю Мішелю і пішов з посади 1 грудня.