Новини 2019-12-06 15:33

Кримський «суд» продовжив арешт Приходьку

Засідання проходило в закритому режимі, на процес не пустили навіть рідних українця.

У п’ятницю, 6 грудня, підконтрольний Росії Київський районний «суд» Сімферополя продовжив на два місяці арешт українському активістові Олегу Приходьку – до 10 лютого 2020 року. Про це адвокат Назім Шеіхмамбетов повідомив у «Крим.Реалії».

 

Як зазначається, засідання проходило в закритому режимі. На процес не пустили навіть рідних Приходька.

 

«Олег Аркадійович заявив, щоб щодо нього застосовували норми IV Женевської конвенції. Заявив, що весь суд, на його думку, це військовий злочин і він буде розслідуватися в Міжнародному суді. Він наполягає на тому, що вся справа щодо нього є політичною», - розповів адвокат.

 

Нагадаємо, Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в анексованому Криму.

 

10 жовтня підконтрольний РФ Київський районний «суд» у Сімферополі призначив Приходьку запобіжний захід – два місяці тримання під вартою (до 10 грудня).

 

Приходьку інкримінують підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 і ч. 1 ст. 205 КК Росії та незаконне виготовлення вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії.

 

Приходько свою провину заперечує і вважає справу проти нього політичним переслідуванням за його проукраїнську позицію. Зараз він перебуває у «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю».

 

18 жовтня українська омбудсмен Людмила Денісова заявила про порушення прав Приходька, зазначивши, що співробітники СІЗО не віддають чоловікові необхідні медикаменти та окуляри, передані йому родичами.