Новини 2019-12-09 16:41

Соратник Труби вийшов під заставу

Ігор Щербина був арештований з альтернативою внесення 2,1 млн грн.

Фігуранти справи про шахрайство та пособництво у наданні неправомірної вигоди за закриття кримінального провадження екс-начальник Головного слідчого управління Генпрокуратура Ігор Щербина та його пособник-підприємець вийшли під заставу. Про це у понеділок, 9 грудня, повідомила “Українська правда”, цитуючи речницю Вищого антикорупційного суду Олесю Чемерис.

 

За її словами, Щербина вніс заставу у п’ятницю, 6 грудня, а підприємець - у понеділок, 9 грудня.

 

Нагадаємо, слідство встановило, що Щербина за посередництва підприємця (за даними ЗМІ - Валентин Шевченко) вимагали від однієї зі столичних компаній-забудовників 150 тисяч доларів хабаря нібито для подальшої передачі керівнику одного з правоохоронних органів. Обох затримали після отримання 75 тисяч доларів – першого траншу.

 

5 грудня ВАСУ узяв Щербину під варту з альтернативою 2,1 млн грн застави. Підприємцеві суд також призначив тримання під вартою з альтернативою 576 тисяч грн застави. 

 

Як відомо, Ігор Щербина – екс-начальник головного слідчого управління ГПУ в 2014-2015 роках. Нині очільник Держбюро розслідування Роман Труба був його заступником в управлінні ГПУ. За інформацією ЗМІ, Труба є кумом Щербини.