Новини 2019-12-10 14:17

Нафтогаз знизив ціну газу для населення у грудні на 13%

Регульована ціна знизилася відповідно до заявленої вартості розмитненого в листопаді газу.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" у грудні знизила ціну для населення на 13%, у порівнянні з ціною на листопад, до 4277 гривень за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Про це у вівторок, 10 грудня, повідомляє прес-служба Нафтогазу.

 

"У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО, складе 4 277 гривень за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газсбытов і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року", - сказано в повідомленні.

 

Повідомляється, що, попри те, що за результатами біржових торгів ринкова ціна газу на українському ринку за останній місяць не знижувалася, регульована ціна в грудні 2019 року знизилася відповідно до заявленої вартості розмитненого в листопаді газу.

 

У компанії зазначили, що цей рівень в поточних умовах не є ринковим і визначається за формулою, яка міститься в постанові уряду від 03.04.2019 № 293. Ця постанова діє до кінця 2019 року.

 

За домовленістю з МВФ, з 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО. З 1 травня 2020 року Україна зобов'язалася повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.

 

Також повідомляється, що в цьому місяці регульована ціна газу виявилася нижче, ніж ціна на умовах пропозиції від "Нафтогазу" "Газовий запас" (4 874,42 гривні за тисячу кубометрів).

 

Клієнти, які планували в грудні використовувати частину газового запасу, можуть оплатити ресурс за нижчою, регульованою ціною. Водночас за бажанням вони можуть використовувати газовий запас.

 

Використовувати передплачені обсяги газового запасу можна до 31 березня 2020 року включно. Гроші за передплачений, але не використаний обсяг повернуться споживачеві на його рахунок у повному обсязі після 1 квітня 2020 року.

 

Як повідомлялося, у вівторок, 10 грудня, прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що не виключає "газової війни" з Росією.