Новини 2019-12-10 16:27

У Євросоюзі відреагували на результати "нормандського саміту"

В ЄС привітали досягнуті домовленості між державами.

Євросоюз привітав досягнуті під час зустрічі у Нормандському форматі домовленості. Про це 10 грудня у Парижі під час прес-конференції заявив високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, передає Укрінформ.

 

"Україна буде присутньою під час нашої розмови. Ми привітали зусилля Франції і Німеччини у проведенні Нормандського саміту, які сприяли стійкому припиненню вогню, розведенню сил та обміну ув’язненими. Це перший крок до досягнення політичного рішення, яке є важливим для Європи, яка зацікавлена у безпеці та стабільності на своїх східних кордонах", - зауважив Боррель.

 

Нагадаємо, саміт почався 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому беруть Зеленський, Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон. Радниками Зеленського, окрім Авакова, також є голова Служби безпеки Іван Баканов та начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак.

 

Двосторонні зустрічі Зеленського з канцлером Меркель та президентом Макроном завершилися. Після них тривала зустріч “нормандської четвірки” (відбулася за зачиненими дверима), потім - двостороння зустріч Зеленського та Путіна. Після неї відновлюються 4-сторонні переговори.

 

Уночі Офіс президента оприлюднив загальні положення, узгоджені під час переговорів. 

 

10 грудня екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що у нього немає враження, що РФ готова піти хоча б на найменші поступки в питанні передання контролю над окупованою територією, її патрулювання.

 

Згодом міністр закордонних справ Вадим Пристайко підсумував результати зустрічі у Нормандському форматі.