Новини 2019-12-11 14:48

Зеленський розраховує на продовження санкцій проти РФ

Президент говорив телефоном з очільником Європейської ради Шарлем Мішелем.

Президент Володимир Зеленський обговорив телефоном із новопризначеним президентом Європейської ради Шарлем Мішелем продовження санкцій проти Росії. Про це повідомляється на сайті глави держави у середу, 11 грудня.

 

«Розраховую, що лідери держав – членів ЄС зберігатимуть єдність у підтримці суверенітету й територіальної цілісності України, а також у продовженні санкційного тиску на РФ до повного виконання Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України», – сказав Зеленський.

 

Розмова передує засіданню Євроради, під час якого, як очікується, обговорюватимуть питання щодо продовження економічних санкцій проти РФ.

 

Мішель привітав прогрес України у впровадженні євроінтеграційних реформ та підтвердив готовність ЄС й надалі надавати необхідну допомогу. Своєю чергою, Зеленський поінформував Мішеля про основні підсумки «нормандського» саміту 9 грудня в Парижі.

 

Також, Зеленський запросив Мішеля відвідати Україну. Він підтвердив, що Україна залишатиметься надійним партнером у питанні транзиту газу, і подякував ЄС за підтримку у тристоронніх переговорах.

 

Як відомо, ЄС ввів економічні санкції проти Росії в середині 2014 року. Відтоді обмеження подовжувались одноголосно кожні півроку, хоча деякі країни, зокрема Франція, Італія, Угорщина або Греція, пропонували їх послабити або призупинити.

 

9 грудня про відсутність причин змінювати санкційну політику ЄС щодо Росії заявив очільник Міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

 

За повідомленнями ЗМІ, 12 грудня економічні санкції ЄС проти Росії будуть продовжені на півроку.

схожі новини