Новини 2019-12-12 10:45

Рух Опору Капітуляції: Впровадження постійно діючого особливого статусу Донбасу неприйнятне

Президента та Верховну Раду застерігають від імплементації в законодавство «формули Штайнмаєра», фактичної федералізації України, внесення в Конституцію змін щодо «особливостей місцевого самоврядування» на Донеччині та Луганщині.

Рух Опору Капітуляції оприлюднив заяву щодо продовження дії закону про особливості місцевого самоврядування на у Луганській і Донецькій областях.

 

 

Там нагадали, що комітет Верховної Ради розглянув законопроект про внесення змін до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Комітет рекомендує продовжити на рік дію закону у чинній редакції з усіма запобіжниками від його негайного впровадження.

 

У Русі Опору Капітуляції зауважили, що за нинішніх обставин рішення, яке 12 грудня має ухвалити ВРУ, - погане, але вимушене.

 

«Ми свідомі того, що Кремль не полишив своїх руйнівних планів і намагатиметься підірвати українську державність через впровадження постійно діючого «особливого статусу» для Донбасу. Це неприйнятно. Адже в Україні немає «внутрішнього конфлікту»! Натомість є збройна агресія Росії проти України і окупація Росією Криму та частини Донеччини і Луганщини», - ідеться в заяві.

 

У зв’язку з цим Рух Опору Капітуляції застерігає Президента України та Верховну Раду України від імплементації в законодавство «формули Штайнмаєра», фактичної федералізації України, внесення в Конституцію змін щодо «особливостей місцевого самоврядування» у Донецькій та Луганській областях.

 

Також Рух Опору Капітуляції закликає неухильно дотримуватися Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року».

 

«У випадку, якщо Президент України і Верховна Рада України знехтують цими вимогами, реакція Руху Опору Капітуляції та всього українського суспільства буде миттєвою і дієвою. Ми наголошуємо, що й надалі будемо діяти в межах Конституції України та законодавства. Закликаємо до цього й владу», - наголошується в заяві.

схожі новини