Новини 2019-12-12 11:13

Росія перекинула на Донбас черговий «гумконвой»

У вантажівках нібито перевозили дитяче харчування, медобладнання та медикаменти.

У четвер, 12 грудня, Росія відправила на окупований Донбас так званий «гуманітарний конвой». Про це повідомляється на сайті Державної прикордонної служби України.

 

«Через російські пункти пропуску «Матвєєв Курган» та «Донецьк» з 05.00 до 05.50 12 грудня цього року на в’їзд в Україну прослідувало 2 колони так званого російського «гумконвою», - йдеться в повідомленні.

 

«Гумконвой» складався з 28 автомобілів. Завантаженість становила близько 75%. Усередині нібито перевозили дитяче харчування, медобладнання та медикаменти. Вантаж переміщувався у закритих упаковках, тож українським прикордонникам та митникам не вдалось отримати достеменну інформацію про вміст, характер та номенклатуру. Українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження.

 

Зазначається, що це дев’яносто п’ятий «гумконвой» (за цей рік – одинадцятий).

 

Його переміщення, як і попередніх, відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та українського законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей.

 

Як відомо, з 2014 року Росія незаконно відправляє на Донбас колони вантажівок, які називає «гуманітарним конвоєм». Останній зайшов 5 грудня.