Новини 2019-12-13 11:31

У ЗСУ відреагували на підозру Антоненку у вбивстві Шеремета

Командування ССО повідомило, що Антоненко служить у війську з 2017 року і його поведінка за цей час характеризується як позитивна.

В Командуванні Сил спеціальних операцій ЗС України прокоментували затримання Андрія Антоненка, якому повідомили про підозру у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Про це повідомляє прес-служба Командування у Facebook.

 

Як зазначається, Антоненко служить в ЗСУ з 2017 року і його поведінка за цей час характеризується як позитивна.

 

"Антоненко Андрій Сергійович проходить військову службу за контрактом в лавах Сил спеціальних операцій з липня 2017 року, в Командуванні ССО з червня 2019 року. За час проходження служби характеризується позитивно", - йдеться в повідомленні.

 

Також у Командуванні Сил спеціальних операцій ЗСУ додали, що готові сприяти проведенню об’єктивного розслідування та "надавати слідству необхідну інформацію з метою встановлення істини".

 

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, волонтерка та лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто Шеремета до закладання вибухівки.  За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.