Новини 2019-12-13 16:04

У Відні почалися переговори між Нафтогазом і Газпромом

13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС.

НАК «Нафтогаз України» та російський «Газпром» проводять у Відні переговори щодо транзиту газу. Про це в п’ятницю, 13 грудня, прес-служба Нафтогазу повідомила Укрінформу.

 

«Тривають (переговори – Ред.). Від України - виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко та директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон», - сказали у відомстві.

 

Зауважимо, зараз російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня цього року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали. З цього приводу у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. Дедлайн для укладення довгострокового контракту спливає 13 грудня.

 

Щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія хоче запустити газогони «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу РФ постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

 

18 листопада Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію щодо продовження терміну дії контракту або укладення однорічного договору про транзит газу. При цьому, необхідними умовами є відмова обох сторін від усіх взаємних претензій у Міжнародному арбітражі й припинення всіх судових розглядів. Крім того, серед умов перераховано: скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на Газпром штрафу за нібито порушення економічної конкуренції; відкликання клопотання Нафтогазу про ініціювання Єврокомісією розслідування проти російської компанії. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель назвав пропозицію Газпрому «неприйнятною».

 

У Нафтогазі прогнозують, що у разі припинення транзиту російського газу територією України падіння українського ВВП може становити до 0,7% за результатами 2020 року.

 

9 грудня в Парижі на переговорах в рамках «нормандського» саміту між Україною і Росією щодо газу не було досягнуто домовленості

схожі новини