Новини 2019-12-13 19:23

Вбивство Шеремета. Відвід судді Вовка у справі Кузьменко не задовольнили

Відповідне рішення присутні у залі зустріли вигуками “Ганьба”.

Печерський районний суд Києва у п'ятницю, 13 грудня, не задовольнив клопотання про відвід судді Сергія Вовка у справі Юлії Кузьменко, яку підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. Відповідне рішення оголосила суддя Світлана Шапутько.

 

“Твердження захисту про особисту зацікавленість слідчого судді Вовка в розгляді клопотання, залежність судді від генерального прокурора України та негативне ставлення до учасників Революції Гідності є припущенням сторони захисту... Інші вислухані стороною захисту в обґрунтуванні відводу твердження за своїм змістом є висловленням незгоди з процесуальними діями слідчого судді внаслідок їх суб’єктивної оцінки. На підставі викладеного вважаю відсутніми дані, які б свідчили про наявність обставин, які викликають сумнів у неупередженості слідчого судді Вовка щодо розгляду клопотання ... На підставі викладеного ухвалив заяву захисника Добоша залишити без задоволення”, - оголосила суддя.


Таке рішення присутні у залі зустріли вигуками “Ганьба”.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві. Він загинув у результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

У зв’язку з цією справою поліція провела обшуки також у подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових. Євген Акастьолов під час Революції Гідності був заступником командира Першої сотні. Наталя допомагає пораненим бійцям у шпиталях.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Яну Дугарь. Водночас захист волонтерки Юлії Кузьменко заявив про відвід судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка. Вовк у відповідь взяв самовідвід. Також відвід судді оголосив захист ветерана АТО Антоненка.